CHARAKTER : skepse v kapitalismu & ventilace frustrace

Snažíme se propojovat vášeň pro kvalitní a krásné věci s myšlenkami a hodnotami, které nás spojují.
Naším cílem je podporovat angažovanou kulturu a dělat ji hezčí.

Charakter je otevřené prostředí pro kulturu, hudbu, umění a design, který ale nevzniká jen sám pro sebe. Začínáme jako benefiční merch – dáváme prostor pro prodej věcí, jejichž výdělek putuje na aktivity, jež nám dávají smysl. Zároveň ale startujeme s no-fashion brandem s názvem Charakter a v dohledné době se chystáme na vydání nějaké nepohodlné literatury & muziky

Děláme oblečení
& problémy

Tohle je standard.

Sdílení

Všechny produkty jsou částečně benefiční. 5–30 % ze zisku putuje na podporu aktivit, jež nám dávají smysl. Jednou za čas zveřejníme, na co jsme peníze použili. Komu a kdy se rozhodneme sami, ale můžete nám poradit.

Ekologie

Ekologický standard ve výrobě je pro nás samozřejmostí. Tiskneme na textil s certifikátem OEKO-TEX® standard 100. Dražší produkty jsou zpravidla z recyklovaného materiálu nebo v případě textilu např. z biobavlny.

Udržitelnost

Neméně důležité jsou však také pracovní podmínky, ve kterých textil vzniká, proto zásadně odebíráme pouze Sweatshop-free textil. Většina oblečení, které nabízíme sebou nese také certifikát WRAP.

100 %

Všechny produkty se štítkem “100%” jsou zcela benefiční. Zpravidla je produkt přímo propojen s aktivitou, jež má jeho koupě podpořit, takže víte přesně, co podporujete.


Sere nás jakákoli forma intolerance a předsudků, zneužívaní autority, moci, útlak a represe nebo kontrola a omezování naší svobody. Nepodporujeme teorie ani ideologie, podporujeme akce & činy.

Jsme otevření spolupráci:  kontakt@charakter.cz