Design+ jsou příběhy za designem.

Kapela Refused je moje srdcovka a The International Noise Conspiracy její pokračování v přístupnější formě. Song Capitalism Stole My Virginity z roku 2001 bych jednoznačně zařadil do nějaké TOP 100 nejlepších tracků vůbec. Lepší skladbu na tohle téma v takové formě neznám, pokud vy ano, dejte nám vědět! Díky.

Za chvíli bude mít 20 let, ale vím, že i za 100 bude pořád aktuální. A to je tragické, ale na téhle písni tak skvělé. Čas je základní jednotkou kapitalismu a kdo jím dnes může plýtvat, je přece blázen nebo hlupák. Touha po vysoké efektivitě a produktivitě života vytváří absurdní situace jako třeba absenci konveční stravy nebo snižování délky spánku pod 5 hodin, ale především – staré dobré bloumání a lelkování je prokrastinace. Mrkněte třeba na film In Time, který toto spojení čas–peníze skvěle komentuje. Není to úplně cinefilský zážitek, ale musím ocenit originální námět – v době, kdy se recyklují scénáře a blockbustrují komiksy, jak na běžícím páse.

Do celkového kontextu motivu trička také skvěle zapadá starší track Pump the brakes, který – znovu– bude aktuální dokud hlavním ukazatelem úspěšné produkce nebo jakéhokoli procesu bude rychlost, množství a výkon. Cokoli, co přinese profit, bylo a bude zneužito – včetně lidí. Takže – Dupni na brzdy! S dobrým textem zestárnete, ale skvělé texty nestárnou.

Pánské tričko

Dámské tričko

Předlohou pro písmo na přední straně trička je font Digestive , původně od francouzského studia Triple z relativně nové typo platformy Future Fonts. Na zádech se nachází text v písmu PANO od skvělé české písmolijny Heavyweight, konkrétně od Filipa Matějíčka a Jana Horčíka.